Informator
: brak

Gościmy

Odwiedza nas 43 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

1198037
DZIŚ
WCZORAJ
TEN TYDZIEŃ
TEN MIESIĄC
SUMA
44
5
49
1010
1198037

TWOJE IP 52.91.90.122
CZAS: 2018-12-11 09:15:47

Tu jesteśmy

O BIBLIOTECE…

Gminna Biblioteka Publiczna w Miejscu Piastowym wraz z czterema filiami: w Głowience, Rogach, Targowiskach i Wrocance tworzy powszechnie dostępną sieć gminną, która z kolei wchodzi w skład sieci ogólnopolskiej. Zbiory biblioteczne mają charakter uniwersalny, a podstawę materiałów bibliotecznych stanowią książki. Gromadzimy i udostępniamy publikacje ze wszystkich dziedzin wiedzy i prenumerujemy czasopisma. Zbiory wypożycza się bezpłatnie na zasadach określonych w aktualnie obowiązującym regulaminie biblioteki. Książki i inne materiały biblioteczne można wypożyczyć do domu, albo skorzystać z nich na miejscu w bibliotece. Dysponujemy bogatym księgozbiorem podręcznym, regionalnym  i dokumentami życia społecznego. Każda placówka posiada stanowiska komputerowe dla użytkowników z dostępem do Internetu. Od 02.01.2015 r. w Miejscu Piastowym, Głowience i Rogach wypożyczanie odbywa się elektronicznie w systemie MAK+, a informacje o zbiorach można uzyskać w elektronicznym katalogu dostępnym online.

Aplikacja Czytelnika MAK+ (OPAC) umożliwia:

  • przeszukiwanie katalogu biblioteki;
  • sprawdzanie statusów pozycji wypożyczonych w bibliotece, w której czytelnik jest zarejestrowany;
  • rezerwowanie pozycji dostępnych w bibliotece, w której czytelnik jest zarejestrowany.

Z aplikacji można skorzystać na stronie makplus.pl w zakładce znajdź książkę lub bezpłatnie pobrać z App Store (wersja na iPhona, wersja na iPada) lub Google Play. Aplikacja Szukam książki jest zintegrowana z serwisem Lubimy czytać, co może pomóc czytelnikowi w wyborze interesującej lektury, a dodatkowo podpowie w której najbliższej bibliotece jest ona aktualnie dostępna.

Poza wydawnictwami zwartymi prenumerujemy czasopisma i gazety. W GBP w Miejscu Piastowym są to Nowiny, Podkarpacie, Angora, Podkarpacka Historia, Poradnik domowy, Mój piękny ogród, Cztery kąty, Cogito, National Geographic, Mały artysta.

Filia w Głowience: Hobby, Kobieta i Życie, Podkarpacie, Scooby Doo, Poradnik Domowy, Dinozaury

Filia w Rogach: Claudia, Dom i Wnętrze, Cogito

Filia w Targowiskach: Victor Junior, Poradnik Domowy, Horyzont Podkarpacki, Animal Planet, Dobre Rady, Przyślij Przepis

Filia we Wrocance: Podkarpacie, Victor Junior, Victor Gimnazjalista, Poradnik Domowy, Mój Piękny Ogród

Ponadto posiadamy wszystkie roczniki Piastuna, niektóre numery Motyla Rogowskiego i prasę dostarczoną nieodpłatnie przez czytelników, m. in. dla rolników.

Gminna Biblioteka Publiczna w Miejscu Piastowym, ul.Dukielska 2A, 38-430 Miejsce Piastowe tel. 13 4353960, e-mail: bibliotekamp@poczta.onet.pl gbpmiejscepiastowe.pl